Biografie

Imię i Nazwisko: Jacoby Shaddix Dakota
Pseudonim: Coby Dick, Johny Wódka
Rola w zespole: wokal / teksty
Uprawniona Data: 28.07.1976
Żona / dziewczyną: zona Kelly (od 19.07.1996)
Dzieci: Makaile Shaddix, Jagger Shaddix

Jacoby urodził się 28.07.1976 roku, w małym, kalifornijskim miasteczku – Mariposa. Nie miał łatwego życia. Jego rodzice rozwiedli się, gdy miał 6 lat, nie miał nawet stałego miejsca zamieszkania – zamieszkiwał różne dziwne miejsca jak choćby ciężarówka. Aż do 16 roku życia miał problemy z samym sobą – moczył się w nocy, później uzależnił się od alkoholu. Uczył się w Vacaville High, gdzie grał na klarnecie w szkolnej orkiestrze. Razem z Davidem Bucnerem, który także uczęszczał do tej szkoły, założył w 1993 roku grupę Papa Roach. W wieku 17 lat zatrudnił się w jednej z knajp, pracował na zmywaku. W tym czasie mieszkał wraz ze swoim kumplem. 19 lipca 1996 roku ożenił się z Kelly, a 23.03.2002 na świat przyszedł ich pierwszy syn Makaile Cielo Shaddix. 13 września 2004 Kelly urodziła drugie dziecko, które otrzymało imię Jagger. Dawniej Jacoby Shaddix występował pod pseudonimem COBY DICK, dziś jednak z przyczyn prywatnych woli, aby mówiono do niego po prostu COBY. Obecnie mieszka w Sacramento.

Jacoby Dakota Shaddix

Imię i nazwisko: Jerry Allan Horton
Pseudonim: Jar Jar, Mr Heater
Rola w zespole: gitara
Data urodzenia: 10.03.1975
Żona / dziewczyna: żona Jessica Lee (od 21.12.2002)
Dzieci: córka Amelia

Jerry urodził się 10 marca 1975 roku w Charlston, w Południowej Kalifornii. W 1982 roku przeprowadził się do Vacaville. W wieku 14 lat poważnie zainteresował się muzyką. Duży wpływ miała na jego rozwój grupa Metallica. To właśnie fascynacja ich utworami skłoniła Jerry`ego do pobierania lekcji gry na gitarze. Większości jednak nauczył sie sam. Duży wpływ na twórczość Jerry`ego miały też takie zespoły jak Godflesh, Ministry, Faith No More. W wieku 18 lat, za sprawą swojej ówczesnej dziewczyny trafił do Papa Roach. Dwa lata spędził w Community College. Pracował jako dekarz. 21 grudnia 2002 roku ożenił się z Jessicą Lee, modelką z Florydy. Wraz z żoną meszka w Dixon – miasteczku jeszcze mniejszym niż Vacaville. Jerry rzadko bywa na imprezach i bankietach, bardzo chętnie za to grywa na Playstation. Nie pije alkoholu, nie pali i jest jedynym członkiem grupy, który nie pochodzi z rozbitej rodziny.

Jerry Allan Horton

Imię i nazwisko: David John Lewis Buckner
Pseudonim: D-Boy
Rola w zespole: był perkusistą
Data urodzenia: 30.05.1979
Żona / dziewczyna: rozwiedziony z Mią Tyler
Dzieci: nie ma
Niestety, problemy z narkotykami sprawiły, że Dave rozstał się z kapelą na początku 2008 roku. W roku poprzedzającym odejście Dave’a perkusista Karaluchów dwukrotnie robił sobię przerwę od koncertowania z zespołem – najpierw na przełomie kwietnia i maja, później w listopadzie. W tym czasie z kapelą koncertował Tony Palermo, który następnie oficjalnie zajął miesjce Bucknera w składzie kapeli. Wiadomość o rozstaniu z Davem zamieścił Jacoby Shaddix na PapaRoachRIOT 28 stycznia 2008 r.Urodził się 29.05.1976 roku w Los Angeles. Krótko po jego narodzinach ojciec opuścił rodzinę. W 1980 roku jego matka ponownie wyszła za mąż i w niedługim czasie Dave został adoptowany przez ojczyma. Swoja pierwszą perkusję otrzymał w prezencie światecznym w wieku 12 lat. W 1990 roku wraz z rodziną, przeprowadził się do Vacaville, gdzie w 1993 roku wraz z Jacoby`m założył grupę Papa Roach. W 1994 roku skończył szkołę, zdał maturę i rozpoczął studia w Seattle. Studiował sztukę, a jego zainteresowania i umiejętności z tej dziedziny miały wpływ na działalność Papa Roach. To właśnie Dave wymyślił logo Papa Roach. W wolnych chwilach maluje obrazy. Zanim rozpoczął na dobre karierę muzyczną był, podobnie jak Jerry, dekarzem. Dave mieszka dziś w Sacramento. Jego żoną była Mia Tyler, rozwiedli się w lipcu 2005. Cierpi na Carpal Tunnel Syndrome (Zespół Kanału Nadgarstka).

Choć obie strony utrzymywały, że rozstanie nastąpiło w zgodzie i cała czwórka dalej się przyjaźni, pod koniec 2008 roku Buckner oskarżył kapelę o niedotrzymywanie wobec niego zobowiązań finansowych. Sprawa trafiła do sądu i nie wiadomo jeszcze, jak się zakończy.

Dave Buckner

Imię i nazwisko: Tobin Joseph Esperance
Pseudonim: brak
Rola w zespole: gitara basowa
Data urodzenia: 14.11.1979
Żona / dziewczyna: żona Jennifer (od 2002)
Dzieci: córka Ava

Jest najmłodszym członkiem Papa Roach. Urodził się 14 listopada 1979 roku w Vacaville, gdzie mieszka do dziś. Tak jak w przypadku Jacoby`ego, jego rodzice rozwiedli się kiedy miał 6 lat. W wieku 8 lat otrzymał w prezencie od swojego ojca pierwszy bas. Nie tracił czasu na drogie lekcje nauki gry – sam wszystkiego się nauczył. Od czasu do czasu zastępował Willa Jamesa (ówczesnego basistę Papa Roach), do czasu aż ten opuścił grupę. Pracujący wczesniej jako magazynier Tobin rozpoczął swoją przygodę z Papa Roach. W 1997 roku skończył szkołę i zdał maturę. W 2002 roku ożenił się z Jennifer i został ojcem córeczki o imieniu Ava. Tobin jest najbardziej muzykalnym, a zarazem najspokojniejszym członkiem zespołu.

Tobin Joseph Esperance

Imię i nazwisko: Tony Palermo
Pseudonim: —
Rola w zespole: perkusja
Data urodzenia: —
Żona / dziewczyna: —
Dzieci: —
Poprzednia kapela: Unwritten Law

Tony Palermo oficjalnie dołączył do Papa Roach w kwietniu 2008 roku, zajmując miejsce poprzedniego perkusisty – Dave’a Bucknera. Z zespołem pracował jednak juz prawie rok wcześniej, podczas dwóch absencji Bucknera podczas trasy koncertowej w 2007 roku. Ostatecznie zrezygnował z gry dla swojej poprzedniej kapeli – Unwritten Law – wybierając dołączenie do Karaluchów. Z jego udziałem powstała więc najnowsza płyta Papa Roach – „Metamorphosis”. O życiu prywatnym Tony’ego nie wiadomo na razie zbyt wiele. Palermo nie unika jednak kontaktu z fanami – od czasu jego dołączenia do zespołu to właśnie Tony najczęściej dodaje nowe wiadomości dla wszystkich sympatyków kapeli, najpierw na blogu na PRoachRIOT, a obecnie PapaRoach.com.

Tony Palermo