Jak wybrać łóżko do sypialni?

Łóżko do sypialni

Kupiłeś nowy dom, a może chcesz przeprowadzić remont sypialni w obecnym mieszkaniu? W każdej z tych sytuacji warto dobrze przemyśleć wybór łóżka do sypialni, aby spełniało ono nie tylko wymogi wizualne (bardzo istotne), ale również było komfortowe – w końcu przesypiamy około 1/3 całego życia – warto sprawić, że sen będzie przyjemnością.
Decydując się na wybór łóżka, dobrze zdecydować o wszystkich meblach w sypialni, aby sposób ich wykończenia był spójny i był dodatkową ozdobą pomieszczenia.

Łóżko do sypialni na Twoje potrzeby

Dobrze również zastanowić się, jaką funkcję ma spełniać łóżko. Jeśli chcemy w nim jedynie spać, niektóre poboczne wybory nie są dla nas istotne i można wybrać prosty model, pozwalający zaoszczędzić pieniądze na inne wydatki. Jednak jeśli wybierając łóżko do sypialni chcemy nie tylko wypoczywać w nim nocą, ale również relaksować się na przykład czytając lub oglądając filmy, warto zwrócić uwagę na dodatkowe kwestie:
– istnieją łóżka wyposażone w półeczki za zagłówkiem – to pozwoli wygodnie przechowywać ulubione książki czy robótki ręczne, bez konieczności wstawania po przebudzeniu- dobrze jest zaplanować przestrzeń tak, aby wystarczyło miejsca na szafkę nocną: to nie tylko miejsce na budzik, ale również telefon komórkowy, kubek z napojem, lampkę nocną, książkę czy leki lub przekąskę – opcja unoszenia części materaca – do oglądania filmów wygodniejsza niż pozycja leżąca jest opcja półsiedząca. Takową można uzyskać podkładając pod głowę poduszki, jednak te lubią się przesuwać lub „ugniatać”, zmniejszając objętość. Jeśli bardzo lubimy oglądać filmy lub serialne z sypialnianego łóżka, warto rozejrzeć się za stelażem umożliwiającym unoszenie materaca.
Wybierając łóżko do sypialni, trzeba także dobrze przemyśleć jego rozmiar. Osobom śpiącym w pojedynkę wystarczy łóżko w mniejszym rozmiarze, jednak gdy śpimy w dwie osoby, z pupilem lub dzieckiem – dobrze jest kupić łóżko o nieco szerszym stelażu: to zapewni nocny komfort dla wszystkich śpiących w nim osób.

Łóżka do sypialni – nie taki prosty wybór

Przed wyborem łóżka do sypialni dobrze jest również zastanowić się, jaki rodzaj ramy preferujemy. Istnieją nie tylko standardowe, drewniane łóżka, ale także metalowe lub obite ekoskórą czy innym materiałem. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji użytkowników i w dużej mierze jest to jedynie kwestia gustu, lecz dobrze przemyśleć ją już na etapie projektowania sypialni, bowiem metalowe łóżko nie będzie się prezentować dobrze we wszystkich rodzajach wykończenia i przy wszystkich meblach.
Kiedy już wybierzesz swoje wymarzone łóżko, pamiętaj, żeby nie przespać całego dnia!