Rowery Kross dla najmłodszych

„…bo to jest jak z jazdą na rowerze – jak raz załapiesz to już pójdzie”. Ileż razy słyszy się takie porównanie i od razu wraca się pamięcią do czasów dzieciństwa, kiedy faktycznie rozpoczynało się swoją przygodę z rowerem. O ile kiedyś, prototypy dwóch kółek raczej nie sprzyjały dziecięcym ambicjom w kolarstwie, o tyle współczesne modele dla najmłodszych zachęcają do podejmowania prób samodzielnej jazdy. Marka Kross, jako wiodący producent rowerów, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom dzieci, oferując modele dopasowane do każdego etapu rozwoju.

Rower Kross na dobry początek – trening czy zabawa?

O ile dawne konstrukcje rowerów dla dzieci może i nadawały się do rekreacji i zabawy, o tyle wymagania współczesnych, młodych użytkowników, oraz parametry, na jakie zwracają uwagę ich rodzice to przede wszystkim możliwości realnego treningu i doskonalenia chociażby techniki jazdy. Modele rowerów Kross to zatem często miniatury dorosłych kategorii, jak chociażby Kross Level JR TE. Lekka, aluminiowa rama o odpowiednim profilu i geometrii sprzyjają poczuciu pewności siebie podczas zjazdów i podjazdów. Ta kategoria sprawdza się zatem nawet w utrudnionych warunkach, górskich ścieżek.

Miniatury profesjonalnych rowerów, jakie oferuje marka Kross

Popularne dla najmłodszych są jednak modele szosowe, jak na przykład Kross Vento JR 2.0, w którym cała konstrukcja sprzyja nabieraniu prędkości i lekkości jazdy, dzięki czemu najmłodszy może pokonywać nawet długie kilometry, nie wkładając w to niezmierzonych pokładów swojej siły i nie pozostając w tyle. Ważnym aspektem, na który należy też zwracać uwagę, podczas zakupu roweru dla dziecka jest odpowiedni poziom bezpieczeństwa jazdy, czyli stabilność. To ona, wraz z dobrze dopasowanym siedziskiem, gwarantuje szybkie zejście z roweru w razie wystąpienia takiej potrzeby. Potencjał amortyzacji jest równie istotny, jak w rowerach dla dorosłych. Wpływa on na komfort jazdy, a także wspiera pierwsze kroki w poruszaniu się na niezmechanizowanym jednośladzie.