Skład kapeli

W skład zespołu Papa Roach wchodzą :

Jacoby Shaddix (wokal)

Tony Palermo (perkusja)

Jerry Horton (gitara elektryczna)

Tobin Esperance (gitara basowa)

Dave Buckner (perkusja)

Biografie wszystkich członków można zobaczyć tu

Byli członkowie zespołu :

Will James (gitara basowa)

Ryan Brown (perkusja)

Ben Luther (puzon)

Mike Doherty (gitara)

Will James

Will James był pierwszym basistą Papa Roach. Opuścił zespół ze względu na swoje zaangażowanie w letni obóż kościelny, co przeszkadzało zespołowi w próbach i występach. Po opuszczeniu PR Will grał w zespole Everelse. Nagrali dwie piosenki, dali również parę występów w latach 1997-’98, m.in. w Phoenix razem z Jimmy Eat World. Póżniej grał w Sorry About The Fire razem z Jassenem Jensenem z Die Trying. Will jest teraz szeryfem w Północnej Kalifornii.

Ryan Brown

Ryan Brown zastępował Dave’a w czasie nagrywania „Potatoes For Christmas” (Dave w tym czasie studiował sztukę w Seattle). Ryan znał chłopaków z PR ze szkoły średniej, ale jego członkostwo w zespole od początku miało być tymczasowe. Nie grał przez dłuższy czas po opuszczeniu zespołu, ale teraz powrócił do grania. Ryan grał w zespole Eunuch, teraz gra w Ultravex.

Ben Luther

Ben Luther grał na puzonie w Papa Roach, ale nie brał udziału w nagrywaniu żadnego albumu, ponieważ został zastąpiony przez gitarzystę, Jerry’ego Hortona. Grał z zespołem na szkolnym konkursie talentów, gdzie wykonali „Fire” Jimmy’ego Hendrixa. Ojciec Bena, pan Luther, był dyrektorem szkoły średniej w Vacaville, był także nauczycielem muzyki Jacoby’ego. Ben był nazywany przez chłopaków z zespołu Hippy Ben, co zostało skrócone do Hip’m Ben. Ben mieszka teraz gdzieś w Sierra Mountains.

Mike Doherty

Mike (a.k.a. „Dirty”) był drugim gitarzystą zespołu w czasie trasy LoveHateTragedy w 2002 roku. Na albumie LHT niektóre utwory mają dwie różne partie gitarwe, więc w trasie potrzebny był drugi gitarzysta. Mike grał w zespole Longfellow, który kiedyś grał razem z Papa Roach.